top of page

החיידקים הפרוביוטיים - החיילים שמשרתים בתוך גופינו

עודכן: 31 באוק׳ 2019

בשנים האחרונות מתפרסמים יותר מחקרים וכן גילויים מדעיים משמעותיים בנושא הפרוביוטיקה. אם בעבר נחשבו חיידקים אלה כמשפיעים רק על מערכת העיכול, הרי שהיום מיוחסים להם השפעות על אברי הגוף השונים ואף על תפקוד בתוך התא.


החיידק הפרוביוטי

חיידקים פרו ( בעד ) ביוטים ( ביו=חיים)  הם חיידקים החיים בסימביוזה עם גופנו, לעתים מוכרים בשם "חיידקים ידידותיים" (או "חיידקים חיוביים"). הם חיים לאורך  מערכת העיכול,  שתחילתה בפה וסיומה בחלחולת ובפי הטבעת.


כל אזור והחיידקים האופייניים לו. באופן כללי, כל סוג דואג לעצמו  ומשתף פעולה עם קבוצות אחרות של החיידקים ונלחם בחיידקים אחרים (לא ידידותיים) . החיידקים החיוביים הנם אלו המשגשגים בהתאמה לאורח חיים בריא. שגשוגם  שומר על הגוף ( סוגים שונים אף משפיעים על הנפש), הם משתפים פעולה עם מערכת החיסון,  ולחלקם השפעה חזקה ביותר על תהליכי ההחלמה.


פרוביוטיקה - למה אנחנו זקוקים לה


איך פרוביוטיקה עובדת
איך פרוביוטיקה עובדת

תזונה גרועה, מתח נפשי, תרופות אנטיביוטיות , זיהום סביבתי, רעלים חיצוניים - כל אלה ועוד פוגעים באוכלוסיה של חיידקים פרוביוטיים . הפגיעה בחיידקים הטובים מאפשרת לחיידקים הרעים, אלה שניזונים ממצבי רעילות וחולי, לצמוח, להתרבות ולהתחזק, וכך להשפיע לרעה על בריאותנו .


במצבי חולי ודלקת, כאשר המטופל נוטל תרופה אנטיביוטית , מתרחשת פגיעה בחיידקים ''השלילים'', אלה שגרמו להיווצרות הבעיה. אך במקביל, תרופה אנטיביוטית מחלישה מאד את המערכת החיסונית ופוגעת בחיידקים הטובים, אלה שברצוננו לחזק.

כך למעשה אנו מוצאים את עצמנו במעגל סגור: החיים המודרניים, עם כל הלחץ, המתח, הזיהום והמזון הלא בריא, מחלישים את מערכת החיסון שלנו וגורמים למחלות. את המחלות אנו מרפאים באמצעות אנטיביוטיקה שמחלישה את הגוף עוד יותר, לטווח ארוך יותר.

פרוביוטיקה נועדה לשבור את המעגל הרע הזה. זה למעשה תפקידה החשוב ביותר.


התוספים הפרוביוטים מאפשרים לנו לקחת קפסולה של חיידקיים פרוביוטיים רדומים שבמגע עם לחות מתעוררים לפעילות ולהתרבות.

ניתן להוסיף לגוף חיידקים פרוביוטיים גם על ידי מאכלים מסוימים, כגון כרוב כבוש או ירקות מותססים ("קימצ'י קוריאני").


פרוביוטיקה 10 של ארקנה - מה יש בה ובמה היא שונה ממוצרים מתחרים


תוסף פרוביוטי של ארקנה מספק 10 סוגי חיידקים (שהם חלק קטן ממגוון החיידקים בגופנו). הבחירה בחיידקים אלו נעשתה לא רק כי הם עצמם חשובים ביותר אלא מכוון שהם קשורים ומחזקים חיידקים אחרים  (שמהווים מבחינתם מעין "בני הברית"). החיידקים יוצרים השפעה חיובית שהולכת ומתרחבת עם הזמן, אשר חשוב שתהיה נתמכת גם על ידי תזונה עשירה  בערכים תזונתיים.

המוצר הפרוביוטי של ארקנה   מבוסס על מספר נקודות שמאז ומתמיד היה חשוב לנו להקפיד עליהן:

פרוביוטיקה 10 של ארקנה
  • ראשית, החיידקים שלנו הם "מבית טוב", חזקים, עמידים ואיכותיים במיוחד.

  • מספר החיידקים החיים בפרוביוטיקה של ארקנה גבוה יותר מאשר ברוב מוצרים פרוביוטיים שנמצאים בשוק. בהתחשב, שכמו בכל שוק, גם בשוק תוספי תזונה אפשר לרכוש מוצרים באיכות שונה במחיר שונה, המוצר של ארקנה עבר בדיקת איכות קפדנית במעבדה חיצונית, אשר אישרה כי פרוביוטיקה של ארקנה נמצאת ברף האיכות והכמות של החיידקים הגבוה ביותר שנמצאו במוצרים מהסוג הזה.

  • ובנוסף, בפרוביוטיקה של ארקנה משולב מצע פרה ביוטי, מעין קרקע פוריה שתאפשר לחיידקים "להתעורר" לתוך סביבה מוגנת ומטפחת. זאת הסביבה שתאפשר לחיידקים להתרבות ולהתערות בדופן המעי במהירות ולהשפיע מהר יותר. ( רעיון זה היה חדשני למדי בזמנו וזכה לשבחים רבים, ואף ''אומץ" בהמשך על ידי יצרניות תוספי תזונה גדולות.)

  • ההקפדה על האיכות מתבטאת באלמנט נוסף שמתקיים בייצור פרוביוטיקה של ארקנה: בחום גבוה עלולים החיידקים לסבול ואף להינזק, לכן מרגע היציאה מהמפעל, נשמרים החיידקים שלנו במקומות קרירים וחשוכים, עד הגעתם לבית הלקוח.

המלצות שימוש בפרוביוטיקה

  • שימרו את המוצר במקום קריר וחשוך, הגנו עליהם מטמפרטורה גבוהה, כך שברגע שהם יגיעו למעי, הם יהיו בשיא החוזק והיעילות.

  • מומלץ לקחת את  הפרוביוטיקה  מוקדם מאד בבוקר, לפני שהקיבה מתמלאת, או לפני השינה. על מנת לאפשר השפעה מיתבית (וגם לשמור על אורך חיים בריא), מומלץ לאכול מספר שעות לפני השינה וללכת לישון עם בטן ריקה. זה יסייע לקפסולת החיידקים לעבור את חומציות הקיבה ולהיפתח במעי.

  • מומלץ לשלב פרוביוטיקה עם  שתיית מיץ עשב החיטה הגוג'י ברי. לשניהם השפעה מטיבה על העיכול, ויחד הם מביאים לתוצאות מעולות בשמירה ושיפור הבריאות.

ניתן לרכוש את פרוביוטיקה 10 של ארקנה כאן או בטלפון: 054-591-2952

84 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page