עשב חיטה - למה ולמי אני ממליץ להשתמש בו

עודכן ב: ינו 14

עשב חיטה הוא בהחלט מזון על. השפע העצום של ערכים תזונתיים שהוא מכיל מאפשר להשתמש בו הן לשמירה על אורח חיים בריא, הן להשלמת דיאטה צמחונית וטבעונית והן לריפוי ושיקום במקרים של בעיות רפואיות.

הדרך המקובלת ביותר להשתמש בו היא הוספתו למיצים ושייקים. בקיץ נהדר להוסיף אותו גם לגלידות סורבט ביתיות (מתכונים יבואו בפוסטים הבאים).

עשב חיטה

ואולם עשב חיטה של ארקנה מכיל בתוכו חידוש ייחודי: שילובו עם פרי גוג'י ברי. התוצאה של החיבור בין שני מזונות על (עשב חיטה וגוג'י ברי) יוצרת מזון עשיר באופן מיוחד בערכים תזונתיים, בעל סגולות מרפא וטעם עדין ומרענן, שגם הילדים ישמחו לטעום. השילוב בין שני המזונות מעצים ומשבח את ההשפעה של כל אחד מהם, תוך כדי שמירה על רמת החומציות הבסיסית לחיזוק הפעילות האנטי  דלקתית.


אז מה יש באבקת עשב חיטה וגוג'י ברי שהופך אותה לכל כך מיוחדת?

מחומצות אמינו ועד למגוון רב של ויטמינים ומינרלים, סיבים תזונתיים ונוגדי חימצון - עשב חיטה וגוג'י ברי מכילים בתוכם עולם שלם של ערכים תזונתיים, להם יכולת להשפיע באופן מהותי על בחיזוק האנרגיה בגוף ושיפור העור, ריפוי מערכת העיכול ואף איכות הזרע.


חומצות אמינו בעשב חיטה וגוג'י ברי

חומצות אמינו
חומצות אמינו

עשב החיטה מכיל  17 חומצות אמינו, וגוג'י ברי - 18. חומצות אמינו הן אבני הבניין של החלבון.

לכן מיץ עשב חיטה של ארקנה הוא מקור מצוין לחלבון הן לצמחונים וטבעוניים, הן לקשישים, הן למנסים לרזות או לשמור על המשקל והן לכל אחד העוסק בפעילות ספורטיבית אינטנסיבית.


  • חומצה אמינית ארגינין מרכיבה את האלסטין ואת הקולוגן שמשפיעים על בריאות העור, ולכן מעולה לטיפול בפצעי בגרות ,פסוריאזיס, אקזמה ואף כוויות.

  • חומצה אמינו ארגנין ידועה גם בהשפעתה החיובית על פעילות ובריאות הלב.

  • בנוסף, היא משביחה איכות הזרע אצל גברים ולכן משפיעה לטובה על הפוריות ועל האון. כמו כן, גוג'י ברי נחשב ברפואה הסינית למחזק את האון. 

  • חומצה אמינו - גלוטמין  משפיעה על מרקם המוח ומשפרת מהירות וחדות המחשבה, מעלה רמת ערנות, לכן מומלצת לאנשים בגיל הזהב לשמירה על חדות החשיבה ומניעת פגיעה בזכרון וכמו כן לסובלים מהפרעות קשב וריכוז.

כלורופיל


בעשב חיטה ישנה כמויות גדולות של כלורופיל: מולקולה שדומה מאד למולקולת ההמוגלובין ולגוף קל להמיר אותה.

לכן שימוש בעשב חיטה מומלץ במיוחד לסובלים ממצבי אנמיה, חוסר דם, חוסר ברזל וחולשה.ויטמינים ומינרליםויטמינים
ויטמינים

עשב חיטה מכיל ויטמין C ובטא קורטין, מסייעים לספיגה טובה של הברזל בדם

כמו כן, יש בו אבץ, ברזל, סידן, מגנזיום טבעי וקל לספיגה (הנמצא בכמות גבוהה הן בעשב החיטה והן בגוג'י ברי).

עשב חיטה עשיר באנזימים החיוניים לבריאות המעי ומכיל מגנזיום הנחוץ לתפקוד תקין של השרירים הטבעתיים שמרכיבים את המעיים.

גם עשב החיטה וגם הגוג'י ברי מכילים נוגדי חימצון (אנטי אוקסידנטים) חזקים, המונעים תסמיני הזדקנות מהירה ומוות מואץ  של תאים. נוגדי חימצון נחשבים לאלמנט אנטי סרטני ולאנטי פטרייתי ולכן מעולה לטיפולים בדיכוי פטריית הקנדידה